Thursday, December 25, 2014

چیکن لوف



 در راستای کم کردن مصرف گوشت قرمز ، صنم بهم پیشنهاد داد که بجای این دو مدل میت لوف ، میت لوف که همیشه درست میکنم ، چیکن لوف درست کنم و عجب پیشنهاد خوبی بود .

Sunday, December 14, 2014

شیرینی کشمشی


 طعم شیرینی کشمشی برای من طعم روزهای کودکی رو تداعی میکنه ، خاطرات خوش بچگی در کنار خواهر و برادرهام .

Monday, December 8, 2014

ساندویج کالباس گرم



 براتون یه دستور راحت و خوشمزه و البته مورد علاقه ی بچه ها آوردم.

Monday, December 1, 2014

اسفناج پلو با کوفته قلقلی مرغ



 من تا حالا اسفناج پلو درست نکرده بودم و نخورده بودم ، برای منه اسفناج دوست ، عجیب بود. برای همین دست به کار درست کردن این پلوی خوشمزه شدم .

Sunday, November 23, 2014

آمارتی کوکی - Amaretti


 آمارتی از معروفترین کوکیهای بادامی ایتالیا هست که در شهرهای مختلف با دستورات متفاوت درست میشه ، دستوری که براتون میذارم از معروفترین دستورات هست . 

Wednesday, November 19, 2014

بادمجان پلو - 3



 دستور بادمجان پلو از دستورات محبوب سایتم هست ، یادمه وقتی که گذاشتم اکثر دوستان درست کردن و دوست داشتن . اینبار یه تغییر کوچولو دادم . در هر صورت لذیذه ، اگر تا به حال امتحان نکردین ، درست کنین و لذت ببرین .

Tuesday, November 11, 2014

کیک پرتقالی مرطوب



  پرتقال همیشه توی کیک و کوکی طعم دلپذیری داره و معمولا هم زیاد استفاده میکنم . 

Wednesday, November 5, 2014

کیک مغز کاکائویی



 دیدین بعضی روزها حس میکنین قند خونتون عجیب افتاده پائین ؟ هفته ی پیش من به این حالت دچار شدم و سریع دست به کار شدم و این کیک بسیور خوشمزه رو درست کردم.

غذای روح - سوشیانس



 در تمام مدتی که کتاب رو میخوندم و به فضای رویایی کتاب پرتاب شده بودم ، تنها تصورم این بود : اگر فیلمی از این کتاب ساخته میشد ، چقدر غرور آفرین بود ...
 دوستش داشتم و حالا که تمومش کردم ، تا چند روز کتاب جدیدی دستم نمیگیرم که این روایت تا اعماق روحم نفوذ کنه...

Thursday, October 30, 2014

بیسکوئیت لیموئی هالووین



 امروز دیدم اگر این کوکیها رو آپ نکنم دیگه هالووین تموم میشه و جذابیت نداره .

Wednesday, October 22, 2014

ته دیگ طرح دار



 برای ما ایرانیها ،  پلوی سر میز یه طرف ، اون ته دیگ یه طرف ، قبول دارین ؟ 

Sunday, October 19, 2014

کیک بادام و گلابی درسته



 مدتها بود که دوست داشتم با گلابی درسته کیک درست کنم ، تا بالاخره دو هفته پیش این طلسم شکست .....

Sunday, October 12, 2014

کتلت تره فرنگی



 کتلتهای خوشمزه ای بودن ، تره فرنگی در دسترستون بود امتحان کنین ، اگر هم تره فرنگی نداشتین با تره هم میشه ،البته قبلا براتون دو تا دستور کتلت با تره گذاشته بودم ، یکی کتلت با تره و یکی هم کتلت مرغ با تره ...........

Tuesday, October 7, 2014

کوکی نارگیل و چاکلت چیپ سفید



 در راستای تولید انواع و اقسام کوکیها ، میریم که داشته باشیم یه دستور خوشمزه ی دیگه :)

Friday, October 3, 2014

غذای روح - مادرم را به تو می سپارم



 این کتاب از بهترین کتابهایی هست که خوندم ، با روح و روانم بازی کرد .

Wednesday, October 1, 2014

Sunday, September 28, 2014

کوکی کاکائویی با مغز نارگیل



 دختر من خیلی شیرینی خور نیست ، اما جدیدا به کوکیهایی که درست میکنم علاقه نشون میده . 

Monday, September 22, 2014

سمبوسه



 فصل مدرسه ها شد ، خوراکهای لقمه ای برای تغذیه ی بچه ها ، بازارش داغ شد .

Wednesday, September 17, 2014

ترشی فلفل سبز



 اگر هنوز فلفل سبز شیرین در دسترس هست ، حتما این ترشی رو درست کنین و لذتش رو ببرین.

Sunday, September 14, 2014

کوفته کشک



 من عاشق کوفته هستم ، عاشق کشک هم هستم ، پس ببینین ترکیب این دو ، چه میکنه با روح و روان من :)))))

غذای روح - زندگی در پیش رو



  مدتها بود دنبال این کتاب بودم که متاسفانه پیدا نکرده بودم ، اما جوینده یابنده است و چاپ امسالش رو پیدا کردم.

Sunday, September 7, 2014

پاند کیک سیب سبز و دارچین


 خیلی وقته که کیک درست نکردم ، امروز که میخوام این دستور رو آپ کنم ، عجیییب هوس کردم ، خدائیش بسیور بسیور خوشمزه بود :)

Thursday, September 4, 2014

Monday, September 1, 2014

کلم پلوی شیرازی


 بعد از سه هفته در خدمتتون هستم با یه پلوی خوشمزه ی شیرازی ، که البته قبل از سفرم دستورش رو نوشته بودم و الان فقط آپ میکنم :)

Sunday, August 10, 2014

کوکی چاکلت چیپس و جودوسر




 وقتی که همش تو خونه باشی و حوصلت سر بره ، راهی نمیمونه که هی بپزی و بخوری :))))))

Wednesday, August 6, 2014

کباب هندی



 ما یه همسایه هندی داریم ، که یه مادربزرگی دارن که روزها آشپزی میکنه و بوی انواع و اقسام ادویه های هندی از خونشون بیرون میاد ، اکثرا بوی غذاهاشون خوبه ، اما امان از موقعی که دوست نداشته باشم ، اصلا دوست ندارم سمت درخونه برم ، خلاصه همه ی اینها رو گفتم که بگم این کباب برای جبران بوهای مختلف غذاهای همسایه هست :))))

کیک باربی




 این عکسها صرفا جهت یادگاری اینجا ثبت میشه .

Sunday, August 3, 2014

برگر با لوبیا قرمز



 قبول دارین تنوع در آشپزی خیلی جذابه ، خصوصا تو دستوراتی که از اول با یه روش خاص درست میکردیم، برگر هم از اون مدلهاست . 

Monday, July 28, 2014

کیک جادوئی وانیلی



 روزه ، نماز و عباداتتون قبول ، امیدوارم هرچی از خدا میخواین بهتون بده و امیدوارم که مریضهایی که حال خوشی ندارن شفا پیدا کنن ....

Sunday, July 20, 2014

مرغ سوخاری با چیپس ترتیلا



 تابستون باشه ، بچه ها خونه باشن ، مجبوری تو غذاها یه تنوعی بدی که هم بچه ها راضی باشن ، هم بابای بچه ها :))))

Friday, July 11, 2014

کیک جادوئی شکلاتی


 و باز من و سوسن بانوی عزیزم ، با یک دستور ایتالیایی و بسیاااااار خوشمزه .

Thursday, July 10, 2014

نان بربری - مدل سوم



 طعمی که تو داری سنگک نداره بربری .... واقعا این جمله راسته ، یا من زیادی نون بربری دوست دارم ؟ :)

Saturday, July 5, 2014

کوکی چیپس شکلات و گردو



 این کوکیها خونه ی ما دو روز دووم آورد ، فقط جهت اطلاع گفتم :))))))

Monday, June 30, 2014

حرف مردم



 نمیدونم چقدر وقت لازمه که یاد بگیریم بدون اینکه به حرف مردم اهمیتی بدیم ، زندگی کنیم و کار خودمون رو انجام بدیم ، خیلی کار سختیه ، اما با تمرین مداوم حتما انجام پذیره .

Sunday, June 29, 2014

کوکوی نخود و بادمجان



 یکی از خوشمزه ترین کوکوها ، که به نظر من بیشتر کتلت هست تا کوکو .

Tuesday, June 24, 2014

خورش گشنیز



این خورش به نام خورش سنتی هم معروف هست ، حالا چرا ، نمیدونم ، اما بیشتر سبزیش گشنیز هست ، در واقع همون سبزی کوکو سبزی هست با گشنیز زیاد . 

Wednesday, June 18, 2014

کیک اسفناج



 این کیک سبز و بهاری رو در آخرین روزهای بهار ، تقدیم میکنم به شما همراهان همیشگی من .

هنرهای شما عزیزان - 4



 باز من و کارهای زیباتون که برام فرستادین .

Sunday, June 8, 2014

کیک فوندانت - 2



 گفته بودم بهتون برای تولد صنم قراره که کیک بپزم ، که البته تولد اصلیش بیشتر از یکماه مونده ، این تولد برای دوستای مدرسه اش بود و دل بچم :))))
 چند وقت پیش که تمرین میکردم ، براتون عکسهای کیکهام رو گذاشته بودم .

Thursday, June 5, 2014

خورش مرغ ترش مازندرانی



حتما تا حالا میدونین که من عاشق دستورات شهرهای مختلف هستم و طعمهای مختلف .
 بار آخری که چالوس بودم ، یه رستوران ، خورش مرغ ترش خوردم و عاااشقش شدم ، خیلی عالی بود، از خانوم آشپزشون دستورش رو پرسیدم جسته و گریخته بهم گفت .

Thursday, May 29, 2014

کیک ماربل با چیپس شکلات


  اگر از بین 70 مدل کیکی  که تا بحال درست کردم بخوام 5 تاش رو انتخاب کنم که جزو بهترینها باشه ، این کیک مطمئنن یکی از اونهاست ........

Wednesday, May 21, 2014

کوکواسفناج



 عاشق اسفناج که باشی ، راهی واسه تنوع تو غذاهایی که باهاش درست میکنی پیدا میکنی .

Tuesday, May 20, 2014

غذای روح - پائولا

 پائولا خاطراتی است سراپا عریان که خواننده را چون داستانی دلهره آور در جا میخکوب میکند . 
 وقتی دختر ایزابل آلنده پائولا به بستر بیماری سختی افتاد و به اغماء رفت ، نویسنده شروع به نوشتن داستان زندگیش برای فرزند بیهوشش کرد..... (برگرفته از متن پشت کتاب)

Monday, May 19, 2014

مربای به



 فروردین ماه که شمال بودم ، دو تا به خوشگل خریدم که مربا درست کنم ، ما خیلی مربا خور نیستیم ، اما مربای به رو ، با چائی خیلی دوست دارم .

Tuesday, May 13, 2014

خورش کرفس - 2



 خوب میدونم هممون بلدیم که خورش کرفس بپزیم، سالهای سال با نعناع جعفری درست میکنم و خیلی هم دوست داریم .

Monday, May 12, 2014

کیک فوندانت - 1




 امسال برای تولد صنم ، خودم تصمیم دارم کیک درست کنم .

Wednesday, May 7, 2014

Sunday, April 27, 2014

کوکی با شکلاتهای رنگین



 این کوکی های رنگ و وارنگ و خیلی خوشمزه و پر از شکلات ، جون میده برای بچه ها ....

Thursday, April 24, 2014

کدوپلو



 امان از این چی بپزمها ... امروز از اون روزا بود که هی با خودم میگفتم چی بپزم ، چند تا هم کدو تا یخچال داشتم و به ذهنم رسید که کدوپلو درست کنم .

Tuesday, April 22, 2014

غذای روح - پرنسس پابرهنه


  اگر علاقه مند به خوندن داستانهای کوتاه هستین ، این کتاب انتخاب خوبیه . هر چند چاپ جدیدش نمیدونم هست یا نه ، این کتابی که در اختیار من بود چاپ سوم سال 1391 هست .