Saturday, July 2, 2016

کرم پاتیسیر کرم پاتیسیر کاربرد بسیاری در شیرینی پزی و کیک پزی داره ، می تونید بر روی کیکها ، بین کیکهای خامه ای ، داخل شیرینیهایی نظیر کروسانت ، پافها و روی بیسکوئیت و ... استفاده کنید .
 اگر با خامه فرم گرفته مخلوط شود ، به نام کرم شانتی خوانده می شود که خامه ، هم از استحکام بیشتری برخوردار میشه و هم بسیار خوشمزه میشه . کرم شانتی را می توان روی شیرینیهای تر هم برای تزئین بکار برد .

 مواد لازم : 
 خامه تازه 250 گرم 
 شیر تازه 250 گرم 
 شکر 125 گرم 
 وانیل 1 قاشق چایخوری
 آرد 20 گرم 
 آرد ذرت 20 گرم 
 زرده تخم مرغ 3 عدد 


 شیر ، خامه و وانیل را روی حرارت متوسط قرار داده و قبل از اینکه بجوشد از روی حرارت برمیداریم (به محض زدن نقطه های جوش)


 توی کاسه ای زده و شکر را خوب زده تا پف کند ، حدود 10 دقیقه بزنید. 


 آرد ها را روی آن الک کرده و هم میزنیم . از مخلوط شیر و خامه ، دو ملاقه ، اضافه کرده و با همزن دستی هم میزنیم . بعد همه ی مواد رو به بقیه ی شیر اضافه میکنیم و میذاریم روی شعله کم و مدام هم میزنیم تا سفت شود . به محض رسیدن به غلظت مورد نظر و سفت شدن از شعله برداشته ، به کاسه ی مناسبی منتقل کرده و بلافاصله روی آن پلاستیک می کشیم (سلفون) چون اگر روی با سطح تماس نداشته باشد رویه می بندد. هم می شود بلافاصله به یخچال منتقل کرد و هم میشه کمی از حرارت افتاد ، داخل یخچال حداقل برای 2 تا 3 ساعت قرار دهید و بعد استفاده کنید.

 نکته ها :
 - می توان به جای 250 گرم خامه ، از 250 گرم شیر استفاده کرد که من جایگزین کردم
- اگر خواستیم شکلاتی شود 100 گرم شکلات تلخ خرد شده را درست زمانی که کرم سفت شد و خواستیم از شعله برداریم و به ظرف دیگه ای منتقل کنیم ، به کرم اضافه کرده و سریع و قشنگ هم میزنیم تا یکدست شود . 
- داخل یخچال 2 تا 3 روز می توان نگهداشت و حدود 1 ماه هم می شود فریز کرد.
- برای شیرینی ، کیک و دسر کاربرد بسیار دارد.
 ممنون از سوسن جان گلم برای این دستور .

No comments:

Post a Comment